New 2019 Members


       

         PWEA Members                   PWEA & WEF Members          
Leo Albanese - Lititz PA
Greg Andrews - Radwell International Inc
Sunni Barndt - Lansdale WWTP
Jonathan Barron - Lower Saucon Authority
Tim Bauman - Sherwin Williams
Cody Bennett - North Sewickley Town Water Auth
Timothy Brett - Xylem Inc
Aaron Burt - Borough of Edinboro
Judith Cohick - Jersey Shore Area Joint Sewer Authority
Ryan Connors - Boenning & Scattergood
Chris Cope - Upper Saucon Township
Jack Daniels - Lower Saucon Authority
Victor Delgado - West Hanover Township Sewer Authority
Brian Denofa - Upper Saucon Township
John Dietz - Allan Myers
Steven Dudle - Preload LLC
Susan Englehart - Altoona Water Authority
Benjamin Fahr - Altoona Water Authority
Megan Fenstemaker - Duperon Corporation
Jordan Gallagher - Lancaster Cty Solid Waste Mgmt Auth
Mark Haar - Capital Region Water
Eric Harbaugh - Guilford Township Authority
Scott Hogamier - Hach
Patrick Kane III - University of Pittsburgh
Patricia Kaufman - Gannett Fleming
David Kee - ARRO Consulting
Robert Koch - Jersey Shore Area Joint Sewer Authority
Shannon Kronz - University of Pittsburgh
Earlene Langston - USA Blue Book
Travis Laubach - Upper Saucon Township
Ronald Madison - Maser Consulting
Karl Martinson - Lower Saucon Authority
Austin Matase - University of Pittsburgh
Devin Mayhue - Hydromax USA
Lee McDonnell - Harrisburg PA
Eric Miller - Rebersburg PA
Dylan Moore - Reading Area Water Authority
David Pedersen - Gwin Dobson & Foreman Inc
Michael Pelikow - West Hempstead PA
George Qualls - PA American Water
Casey Raver - York Township
Eleizer Rolan - Reading Area Water Authority
Jerry Salvati - Kraftpower Corp
John Scheri - Mott MacDonald
Allen Schreck - Meadville Housing Corporation
Donald Shatzer - PA American Water
Sean Shoemaker - PA American Water
Matthew Sickles - GAI Consultants Inc
Eric Smithgall - Williamsport Municipal Water & Sanitary Auth
David Troianos - GAI Consultants Inc
Zachary Wasilick - Township of Bethlehem
Adam Wolf - York Township
Joshua Wyandt - Altoona Water Authority
Joseph Young - The Gateway Engineers Inc


















































































































































 
Logan Adams - PennTex Construction Company
Glenn Aller - ATC Group Services
Jefferson Argyros - Arcadis
Diane Altland - Greenman-Pederson
N Baird - Carnegie Mellon University
Marci Beggs - Entech Engineering Inc
Damian Bernstein - Capital Region Water
Michael Bisignani - GHD Inc
Derek Brehm - Keystone Protein Company
Ben Burns - HRG Inc
Jasper Campana - Capital Region Water
Mel Carmichael - Synagro
Dylan Casey - Capital Region Water
Richard Catherman - Richard G Catherman & Associates
Suzanne Ciavola - Mott Macdonald
Tyler Courtney - Johnson Controls Inc
Elizabeth Crumley - Tetra Tech NUS
Michael DeCosmo Jr - Hazleton City Authority
Steven Dombrowski - McKim & Creed
Yael Eiben - Dallastown PA
Michael Elisco - AECOM
Yuan Fang - Kennett Square PA
Scott Farrell - City of Dubois
Micah Fish-Gertz - ATC Group Services
Michael Gonzalez - Capital Region Water
Michael Fox - Capital Region Water
Daniel Ghaderi - Strafford PA
Donald Glenn - North Versailles Twp Sanitary Authority
Ernest Haddad - Allentown PA
Chad Hanley - HRG Inc
Brian Hart - Capital Region Water
John Hess - Dewberry Engineers Inc
Curtis Heuyard - Mount Joy PA
Sally Hoh - City of York
Raymond Hoke - Capital Region Water
Al Hronec - Western Butler Authority
Douglas Jackson - ALCOSAN
Kathy Jones - Schneider Electric
Kate Kenny - Merck & Co Inc
Michael Kerr - Michael Kerr Consulting
Michael Kneasel - Capital Region Water
Kevin Kowalski - Ringtown PA
Ken Kozak - Jerome PA
Caleb Krauter - HRG Inc
Jennifer Landis - Thaddeus Stevens College
Sarah Larouche - City of York
Thomas Leicht - North Versailles PA
Anthony Lewis - City of York
John Linn - Trane Comprehensive Solutions
Erin Longstreet - City of York
Jocelyn Mackay - National Energy Technology Laboratory
Sean McCormick - Bassett Engineering
Joseph McMahon III - City of Allentown
Dianne McMaster - Emerson
Jacob Metch - HDR Inc
Gaige Miller - Lancaster PA
David Miller - Sinking Spring PA
Lillian Miller - Trappe PA
Troy Miller -
Schuylkill County Municipal Authority
Georgia Morgan - Kittanning PA
Brian Mountain - Capital Region Water
David Mulvihill - City of Erie
Charles Myers - Barry Isett & Assoc Inc
Samuel Napier - Spring Grove PA
Jon Natale - PA American Water
Erin Nelson - Seven Valleys PA
Keavin Nelson - Veolia Water
Lynn O'Grady - Greenman-Pederson
Karishma Patel - D'Huy Engineering Inc
Lenka Platt - Halifax PA
Rizki Prasetyaningtyas - Middletown PA
Saskia Putri - Middletown PA
William Reese - Stroudsburg PA
Bridget Reheard - Lancaster PA
David Riedel - Arcadis
Sean Riley - HDR Inc
Thomas Robsock - Orchard Pump & Supply Co Inc
Gary Saunders - Lehigh County Authority
Scott Schaeffer - Capital Region Water
James Sieracki - RT Environmental Services Inc
Sujan Singh - Arkema Inc
Richard Skradski - Freeport PA
Zoe Spillman - Carlisle PA
Chris Stanton - Xylem
Bradley Stinebiser - The EADS Group Inc
Norman Stout - MA of Westmoreland County
James Taylor - Drexel Hill PA
Kyle Taylor - The H&K Group
Lauren Terpak - MS Consultants Inc
Christopher Toms - CS Davidson Inc
Catherine Tucker - Mon Valley Sewage Authority
Vishal Vaidyanathan - Carnegie Mellon University
Marnie Vaughan - Inframark LLC
Brent Wagner - Borough of Pottstown
Keith Warner - Western Butler Authority
Lisa Webb - Keystone Pump & Power LLC
Don Wieczenski - American Water
Ryan Young - Thaddeus Stevens College
Eugene Zynel - Greater Hazleton Joint Sewer Authority


































































































 

Upcoming Events

Nov
15

EPWPCOA Plant Tour & Mini-Training Session

9-11am
Bear Creek Plant Tour

10-11am
Mini-Training SessionView event details
View Calendar of Events