New 2022 Members


       

                      PWEA Members           PWEA & WEF Members              
Zarlasht Abubakr - Langan Engineering & Environmental Svc
Judy Arnobit - HDR Inc
Stacey Arnold - Control Systems 21
Bradley Ball - University of Pittsburgh
Kenneth Battin - London Grove Township
Chase Billet - Dover Township
Brian Book - cb3 Solutions LLC
Brock Bowers - University of Pittsburgh
Nicole Brown - AECOM
Felix Cardona III - Community Utilities of PA
Lucas Chapman - Flow Assessment Services LLC
John Chase - Borough of Edinboro
Carla Coan - No Flow In Flow LLC
Aaron Cobb - Bradford Sanitary Authority
Ryan Connors - Boenning & Scattergood
Angel Correa - Lehigh County Authority
Jonathan Cursio - University of Pittsburgh
Kevin Custer - Pace Analytical Services LLC
Donald Davies Jr - Lehigh County Authority
John Foris - Integrated Environmental Services
Bill Friedah - USG Inc
Nicklas Goettman - Municipal Authority Township of South Fayette
Dominic Greives - University of Pittsburgh
Justin Grice - Bradford Sanitary Authority
John Gromley - Clymer Borough Municipal Authority
Lyle Gross - Hach Company
Erin Hannah - KOMAN Holdings LLC
Daniel Hennessy - Municipal Maintenance Company Inc
Rusty Hesselschwardt - Advanced Rehabilitation Technology
Sidney Hollaway - University of Pittsburgh
Jeff Ifft - Brown and Caldwell
Gillen Jameson - University of Pittsburgh
Jacob Johnson - Bradford Sanitary Authority
Jennifer Kachmarchi - University of Pittsburgh
Nikunj Karumsi - RK&K
John Kemp - Altoona Water Authority
Marshall Kitchen - University of Pittsburgh
Alexis Kljucaric - University of Pittsburgh
Brandon Kutos - Lower Saucon Authority
Jeff Laney - Wickersham Construction & Engineering Inc
Jeff Lape - Municipal Authority of Westmoreland County
Brian Lee - JMT
Julian Liguoro - Upper Montgomery Joint Authority
Corey Meyers - DN Tanks
Corey Miller - University of Pittsburgh
Casey Modrak - University of Pittsburgh
Anthony Morales- Lehigh County Authority
Eric Planey - Drnach Environmental Inc
Tanner Poborski - University of Pittsburgh
Robert Quinn - University of Pittsburgh
Aaron Riedmann - VA of Pittsburgh
Glenn Roeder - Bradford Sanitary Authority
Brian Rogers - Trumbull Manufacturing
Dylan Roman - University of Pittsburgh
Quincy Sterner - University of Pittsburgh
Mike Schmidt - Dutchland Inc
Stuart Sibold - The Eads Group Inc
Anthony Smith - Milton Regional Sewer Authority
Michael Speranza - Harold Beck and Sons Inc
David Stillitano - Municipal Authority of Westmoreland County
Joseph Tice - Sullivan Township
Michael Vargo - Municipal Authority of Westmoreland County
Paige Velemirovich - University of Pittsburgh
Bert Venner - Poly Processing
Conner Watkins - University of Pittsburgh
Allison Weldon - University of Pittsburgh
Timothy West - Borough of Chambersburg
Kristin Wilkinson - Hazen and Sawyer















































 
Oluwayomi Awe - State College PA
Tim Bako – Beltsville MD
Jarrad Bernitsky - Cressona Borough Authority
Stephen Blankenship - Hailton Township MUA
Nicholas Bucurel – Independence OH
Wayne Covert – City of Hermitage
Tommy Czwalina – DELCORA
Kris Dahl - Thornton Tomasetti
Cory Davis - Meadville Area Sewer Authority
Suzanne Derr – Thaddeus Stevens College
Jason DiPietro - Upper Montgomery Joint Authority
Casey Ericson - Kappe Associates Inc
Lawrence Farmer – Berks-Montgomery Municipal Authority
Jeff Fox – Fox Tapping Inc
Samuel Gibson - KLH Engineers
Ray Glover – Clairton PA
Kenneth Goodboy – CHAR Technologies Ltd
Holly Greenly - Millville PA
Mark Haskell – Pipersville PA
Kelly Hays – PA American Water
Leiyu He - Penn State University
Nickolas Hines - Material Matters Inc
Niola Horscroft – Philadelphia Water Department
Cody Howe - Capital Region Water
Vijaya Jayaraj – Chiru Consulting LLC
Sharon Jean-Baptiste – Philadelphia PA
Lauren Koban – Springfield VA
Rita Kopansky – Philadelphia Water Department
Danie Lockard – Anser Advisory
Jerome Loftus - Moscow PA
Cameron Lynch – Miller Environmental inc
Justin Lyon – Philadelphia PA
Dianne Matter - ALCOSAN
Julian Mazero – Palmyra PA
Rich McGillis - Blue Cyress Consulting LLC
Andrew Mearns - Jacobs
Steve Miller – Pipersville PA
Cole Miller – North Londonderry Township
Sina Moharramzadeh – Hamilton Township PA
Abigail Overmeyer - Lancaster PA
George Pearson - Quorym
Howard Plant - Meadville Area Sewer Authority
Charles Poskas - Abingdon MD
Ben Reichley - LB Water
Shawn Rosensteel - Arcadis
Jonathan Scaffidi – Philadelphia Water Department
John Sherbondy – TIGG LLC
Jenna Sutton - Mars PA
Victoria Tomko – City of Hermitage
Robert Tuttle – Philadelphia Water Department
Frederick Walton - Walton Water Services
Chris White – RedZone Robotics Inc
Dan Williams - Whitman Requardt & Associates LLP
Chris Yendell – Pittsburgh PA
Joe Zayden – Lemont Furnace PA
Bradley Zook - Michael Baker International